Rome Travel guide Guía turística de Roma Guida informazioni Roma Guide de Voyage de Rome Roma Hauptstadt Information Tourismus Przewodnik turystyczny po Rzymie

Rzym


 


Rzym

Rzym jest także stolicą nocnego życia we Włoszech. Jest to perfekcyjne miejsce, aby się zabawić, tak samo jak Madryt czy Paryż. Miejscami najbardziej znanymi i uczęszczanymi by się rozerwać i spotkać z przyjaciółmi są: Trastevere (tam znajdują się restauracje i puby), Testaccio (Via Galvani, Via di Monte Testaccio), gdzie mieszczą się dyskoteki, Ostiense (Via Libetta, Capo de’Fiori); San Lorenzo ze swoimi pubami, restauracjami i miejscami w pobliżu Uniwersytetu La Sapienza; nad brzegiem rzeki Tyber(latem).

Sofa
El Sofa jest barem z wyrafinowanymi winami i koktajlami a zarazem jednym z lokali najbardziej uczęszczanych w rzymskie noce. Panuje w nim unikalna atmosfera. W barze tym proponuje się aperitif i menu na wystawne kolacje, ponadto znajduje się tu wyśmienita karta win. Dania są przygotowywane z fantazją przez szefa kuchni: Carpaccio z mięsa i ryby, kozi ser z pieprzem i świeże produkty z danych pór roku. To miejsce jest unikalne także przez odbywające się tu wystawy artystyczne i inne spektakle. Muzyka, chill out.

Maud
El Moud to bar i restauracja z imponującym wnętrzem: sofy z białej skóry, minimalistyczna i intrygująca atmosfera. Znajduje się niedaleko Koloseum i jest to idealne miejsce, by wypić w towarzystwie wspaniały aperitif ,a także skosztować kuchni restauracji, z daniami włoskimi i orientalnymi. Serwowane są tu dania takie jak: tagliatelle al chianti z kiełbaskami i koprem, Carpaccio z okonia, Carpaccio z tuńczyka z kaparem, serem i pieprzem z chrupiącym chlebem, filet z okonia, łosoś etc. Muzyka w stylu lounge i chill out.  Lokal oferuje również duży wybór wód i win z całego świata.
Via Capo d’Africa, 6
Tel: 0039 06 77590809

Artú Café
El Artú Café mieści się w antycznym domu parafialnym kościoła Santa María w Trastevere, w pobliżu Placu Sant’Egidio. Miejsce bardzo uczęszczane, gdyż można tu napić się piwa, koktajli i wina. Ponadto oferuje się tu kanapki, dania główne, sałatki i inne propozycje kulinarne. W środku uwagę przyciąga oryginalny piec z XVII wieku, który funkcjonuje do dziś, a rozpalany jest zimą.

Wine Time
Mimo ośmiu lat istnienia restauracja ta każdego dnia stara się oferować niedoścignioną obsługę dla miłośników dobrej kuchni i dobrego wina. Tutaj znajdziesz jakość, wykwalifikowany i miły personel oraz wszystko w bardzo dbałej ale nieformalnej atmosferze.
Dzięki stolikom na świeżym powietrzu latem możemy podziwiać panoramę Castel Sant’Ángelo (Zamku Świętego Anioła). Można tu też skorzystać z gratisowej usługi wi-fi.

Dyskoteka Gilda
Otwarta od 1987 r. Znajduje się blisko Placu Hiszpańskiego. Klimat bardzo wyrafinowany i elegancki. Jest jednym z miejsc najbardziej ruchliwych w nocy, można tu spotkać aktorów, pisarzy i inne znane osobistości. Wiek klientów oscyluje pomiędzy 20 a 50 rokiem. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy chcą potańczyć i spędzić czas z przyjaciółmi.
Adres: Via Mario dè Fiori, 97 – Rzym

Smart
To niedawno otwarta dyskoteka, której właścicielem jest włoski piłkarz Fabio Liverani. Głównym przesłaniem tego miejsca jest dobra zabawa. To wielki lokal, 400m2, podzielony na trzy sale pomalowane na rożne kolory. W tym lokalu obowiązują eleganckie stroje.
Adres: Via Portuense, 74, Rzym

 

Teatry
Rzym jest znany także dzięki swojej elegancji sztuk wizualnych, o tu mieszczą sie wysokiej klasy teatry, jak i także szkoły aktorskie i artystyczne.
Najważniejsze teatry:

Teatr Sisitina
Teatr znaczący dla miasta, tu możemy obejrzeć spektakle chwilowe. Więcej informacji na temat oferowanych spektakli oraz biletów na stronie internetowej: www.ilsistina.com
Adres: 129, v. Sistina
Tel: 0039 06 4200711

Teatr Brancaccio
Inauguracja tego teatru nastąpiła w 1916 r., pod nazwą Teatr Morgana, na deskach tego teatru występowali najwybitniejsi włoscy i międzynarodowi artyści: Totó, Luis Armstrong, Paul Anka, the Beatles.
Jest ważnym miejscem dla społeczności rzymskiej. Posiada widownie z 1400 miejscami. Teatr prowadzony jest przez sławną osobowość telewizyjną, Włocha Maurizio Costanzo.
Adres: Via Merulana, 244 - 00185 Rzym
Tel: 0039  06 98264500

Inne teatry:
Teatro Parioli
Adres: Via Giosue' Borsi, 20 - Rzym

Teatro Eliseo
Adres: via Nazionale, 183

Teatro dei Satiri
Adres: Piazza dei Satiri


powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Roma map
 Powiększenie obrazu  

 

 

Wprowadzenie | Historia Rzymu | Potrzebne informacje | Mapy Rzymu | Pogoda w Rzymie | Środki transportu

Zabytki w Rzymie | Muzea w Rzymie | Życie nocne w Rzymie | Watykan | Restauracje w Rzymie | Bicicletas Sintesi